Позбутися целюліту – це реально
Найпоширеніша мета жінок щодо їх зовнішнього вигляду – позбутися целюліту, бажано швидко і назавжди. Не вірте, якщо хтось говорить, що одна якась вправа або певний фрукт та їжа перед сном позбавить вас від целюліту. Але й не поспішайте засмучуватися – існують деякі методи, які допоможуть суттєво знизити прояви целюліту в найпроблемніших ділянках і зробити шкіру пружною та еластичною. У комплексі вони дають дуже гарний результат, що доведено нашими майстрами в Одесі та Харкові.
Що таке целюліт
Целюліт (ліподистрофія, або як часто його називають у повсякденному житті «апельсинова шкірка») – це патологічний стан шкіри, який виникає в результаті структурних змін і запалення підшкірної жирової клітковини (гіподерми). Проте целюліт не є хворобою, а скоріше косметичним дефектом, який не є естетичним, і більше ця проблема стосується жінок ніж чоловіків.
Якщо говорити простими словами, то апельсинова кірка утворюється через накопичення і розростання жирових клітин (адипоцитів). Колагенові волокна, які їх перетинають і не мають здатності розтягуватися, виступають своєрідними затискачами, створюючи той самий неестетичний дефект який так заважає: горбистість, пухкість, в’ялість, ямковість шкіри. При цьому спостерігається також порушення іннервації (чутливості), кровопостачання та роботи лімфатичної системи.
Варто зазначити, що целюліт як явище часто зустрічається у жінок, і ніколи – у чоловіків, вони генетично не схильні до такої проблеми, але також треба зазначити що на це доволі сильно впливає гармональний стан людини.
Найнеприємніше те, що целюліт може з’явитися у будь-якому віці, на будь-якій фігурі. Запалення підшкірно-жирової клітковини відбувається як у підлітків в період статевого дозрівання, так і у зрілих жінок; як у худорлявих, так і в пишнотілих красунь, існує досить багато факторів які на це можуть вплинути, в тому числі і нервові навантаження, поганий сон, стрес тощо.
Залежно від стадії целюліту, косметичний дефект шкіри виглядає по-різному – від легкої, непомітної, але відчутної набряклості до явно вираженої «апельсинової кірки», рихлість і в’ялість. Целюліт проявляється на тих ділянках тіла, які, через особливості жіночої конституції, найбільше схильні до накопичення зайвого жиру: на сідницях, стегнах, животі, ногах; рідше – на боках і руках.
Ступінь патологічного стану також визначає, чи можна позбутися целюліту взагалі і яким чином, але треба пам’ятати що наявність жиру для організму в певній кількості є нормою. Також окрема категорія це негроідна раса, де целюліт також є, але його прояви значно менші за рахунок більш щільної шкіри.
Стадії целюліту, та як вони проявляються
Розрізняють чотири основних види целюліту, кожен з яких має свої характерні ознаки та певний вигляд, але не залежно від того бажано позбутися целюліту:
- 0 стадія – непомітна. Будь-які зміни в шкірному покриві можна помітити хіба що на мікроскопічному рівні, не візуально, і загалом це норма для тіла. Винятком є спортсмени які спеціально сушать тіло
- 1 стадія – легкий целюліт, помітний при стисненні складок або певних рухах. Може спостерігатися невелике зниження еластичності шкіри що будете вже трохи помітно з зовні, а уражена ділянка може виглядати трохи обвислою, зазвичай на цьому етапі починаються перші процедури з боротьби за красу шкіри (дієти, фітнес, пробіжки)
- 2 стадія – помірна, набрякла, досить помітна «апельсинова кірка». При натисканні на шкіру утворена ямка вирівнюється значно повільніше, а при напруженні м’язів або стисненні складки видніються підшкірно-жирові нерівності та невеличкі горбики. У такому стані зазвичай стінки капілярів слабкі та тонкі, кровообіг і ліполіз (процес розпаду жирів і їх перетворення на калорії) мають значні порушення, рідина проникає і застоюється між гіпертрофованими жировими клітинами, ще більше здавлюючи судини та провокує набряки, що особливо помітно на ногах.
- 3 стадія – сильний, фіброзний целюліт, має сильно помітні з зовні прояви, крім того, що він виглядає неестетично, він ще провокує біль. Найчастіше це запущене проявлення проблеми, яка турбує вже тривалий час. Проблема не просто спотворює ноги або інші ділянки тіла (як правило, саме нижня частина тіла є проблемною зоною), але й суттєво знижує якість життя, рухи стають важкими, набряки майже не проходять. Через значне і глибоке ураження тканин серйозно порушується кровообіг, шкіра стає холодною і іноді набуває синюшного відтінку. М’язова тканина майже повністю атрофується, рухливість значно зменшується.
Якщо є мета швидко і назавжди позбутися целюліту – самостійно вдома або за допомогою косметичних процедур – слід пам’ятати про дві речі. Перше – “чим раніше тим краще” ви почнете боротися з целюлітом на ранніх стадіях (навіть на нульовій з метою профілактики розвитку і розростання гіпертрофованої жирової тканини), тим більше шансів його позбутися, і в майбутньому мати красиве тіло та якісне життя. Друге – найбільш ефективно працює комплексний підхід, який включає весь спектр можливих дій.
Як ми писали на початку це не тільки дієти, та фізична активність, бажано мати достатньо часу на сон, уникати нервових зривів, відвідувати масажиста у салоні масажу та SPA, користуватися різноманітними процедурами для шкіри – обгортання, гідромасаж, фіто бочка та інші.
Причини виникнення целюліту у жінок
Якщо вік, статура не впливають на целюліт, то через що тоді він з’являється? Наведемо найпоширеніші причини цієї проблеми, яка так поширена серед жінок:
- Гармони, і ще раз гармони, які впливають не тільки на появу целюліту. Гормональний фон і його коливання у такі періоди – вагітність, лактація, ранні періоди клімаксу, настання менопаузи, підлітковий вік; друга фаза менструального циклу.
- Спадкова схильність, так це не є 100% гарантією появи целюліту, але при певних умовах він може з’явитися якщо ващі родичі також мали таку проблему.
- Малорухливий спосіб життя, також може стати чинником початку процесу відкладення підшкірного жиру та проявів целюліту.
- Неправильне харчування, мабуть одна з найпоширеніших причин. Саме не правильне харчування стає початком ожиріння, та чинником порушення інших процесів в організмі.
- Збої в метаболізмі (обміні речовин) – іноді це наслідки захворювань, але найчастіше це прояв інших факторів наведених вище в тому числі і харчування і малорухомого життя.
Розглянемо найефективніші вправи, режими харчування та дієти, в домашніх умовах а також в умовах SPA салону або салону масажу, які допоможуть швидко привести шкіру та тіло до ладу 👇
Боротьба з целюлітом, і що для цього робити
Боротьба з целюлітом може включати в себе різні методи та засоби, включаючи зміни в харчуванні та активність. Одним із таких методів пауза в харчуванні.
Жир в організмі людини має бути, але в певній кількості. Основна функція жирової тканини – накопичення та зберігання жиру. Підшкірна жирова клітинна тканина служить організму своєрідним енергетичним депо, запасом енергії: при посиленому споживанні їжі кількість жиру в клітинах збільшується, а при голодуванні, та сильних навантаженнях – зменшується. Так що якщо ви на деякий час припините їсти, жир поступово почне танути, а якщо додати фізичну активність то почнуть з’являтися м’язи.
Такий підхід ще називають лікувальним голодуванням, але процеси спалювання жиру запускаються не раніше, ніж на 4-5-й день паузи в харчуванні: відбувається розконсервація стратегічних запасів жиру, і організм переключається на споживання жиру, тобто бере енергію зі спаленого жиру, а не з їжі яку споживаєте. Такий підхід потребує попереднього контролю показників здоров’я та консультації принаймні сімейного лікаря, дієтолога та гастроентеролога.
Адже головне правило в боротьбі з целюлітом і схудненні – не завдавати шкоди своєму організму. Тому перед початком таких процедур обов’язково зверніться за консультацією спеціаліста. Такі процедури дуже корисно та ефективно поєднувати з антицелюлітним масажем, який прискорить та поліпшить ефект від паузи в харчуванні.
Дотримуйтесь здорового харчування
Дотримання правильного харчування є ключовим для досягнення й підтримки результатів у довгостроковій перспективі. Правильне, збалансоване без переїдань та не менше 4-5 разів на день харчування, – це найкращий підхід до споживання їжі, який дозволяє досягти й підтримувати результати на тривалий термін, а також мати дійсно гарне самопочуття, адже ми – це те що ми їмо.
Буде добре, якщо 70-90% вашого раціону складатимуть корисні для здоров’я продукти. Ось перелік того що має бути на вашому столі:
- обов’язково фрукти та овочі, краше сезонні та місцеві;
- вуглеводи – каші, цільнозернові хлібці, цільнозерновий рис, паста з твердих сортів пшениці;
- білки у вигляді нежирного м’яса (головним чином птиця), білої риби, кисломолочних та соєвих продуктів, бобових, творогу, яйця варені;
- збалансоване споживання жирів у невеликій кількості – горішки, авокадо, оливкова олія першого віджиму або лляне насіння;
- вода – звичайна, без газу, в розрахунку на 30 мл на кожен кілограм ваги тіла і додатково 0,5 літра у дні жироспалювальних тренувань, та кардіо навантажень, дуже важливо щоб це була саме вода, а не кава, чай тощо;
- цукор у обмеженій кількості, але якщо є чим замінити то краще замінити наприклад мед, або солодкі фрукти;
- дозоване споживання або, якщо можливо, повна відмова від алкоголю. Алкоголь дуже калорійний, саме тому його краще не вживати під час схуднення;
- виключити рафіновані (дуже перероблені) продукти, а також продукти з великим вмістом барвників та пальмових олій
Антицелюдітний масаж чи варто робити
Якщо порівнювати за ефективністю, як мануальний антицелюлітний масаж, так і апаратний масаж для схуднення виявляють однаково позитивний результат. Однак варто враховувати деякі нюанси, зваживши всі за та проти, перед тим як почати курс масажу
Мануальний масаж передбачає використання рук і технік масажування для розслаблення м’язів, покращення кровообігу та зменшення целюліту. Він може бути більш індивідуалізованим, оскільки масажист може адаптувати техніки до потреб конкретної людини, та особливостей її тіла та шкіри
Апаратний масаж використовує спеціальні прилади, такі як роликові масажери, вакуумні апарати або ультразвукові пристрої, для впливу на шкіру та підшкірний жир. Він може бути менш важким для масажиста і може забезпечити більш однорідний тиск та стимулювання, але його важко адаптувати під кожну людину.
Обидва види масажу мають свої переваги та обмеження, тому вибір між ними може залежати від ваших індивідуальних потреб, уподобань та можливостей, а також майстра котрий робить сам масаж.
Досвід майстра має значення
Дійсно, ефективність мануального антицелюлітного масажу напряму залежить від професіоналізму масажиста, та того наскільки він відчуває клієнта. Варто довіряти перевіреним майстрам, користуючись реальними відгуками, та рекомендаціями того чи іншого закладу в інтернеті.
На відміну від мануального масажу, ефективність апаратного масажу для схуднення менше залежить від досвіду та спеціальних навичок майстра. Програму масажу виконує сам апарат, а кінцевий результат до і після зводиться до компетентності майстра в правильному підборі того чи іншого режиму і уникненні шкоди з урахуванням правильної діагностики стану тіла та наявності протипоказань. Але тут треба враховувати стан апарату, та матеріалів які застосовує майстер до вашої процедури. Сучасність така що апарати досить швидко застарівають, і можуть втрачати свою ефективність з часом.
Мануальний масаж дозволяє майстру особисто регулювати силу та глибину натискання, краще відчувати та обробляти проблемні ділянки. За допомогою рук можливо більш глибоко виконувати техніку обхоплюючого розтирання, що дозволяє піднімати та впливати на потрібні м’язи що не дає змогу робити апаратний масаж.
Ціни на масажі для схуднення
Так, ціна на антицелюлітний масаж може варіюватися в залежності від того, чи є він ручним або апаратним. Для ручного масажу достатньо лише рук масажиста, тому витрати на обладнання невеликі. У випадку з апаратним масажем використовуються спеціальні прилади, і їх вартість може бути значною.
Однак, незважаючи на великі витрати на обладнання, апаратний масаж може бути дешевшим приблизно на 1,5 рази. Це зазвичай пов’язано з тим, що мануальний масаж вимагає значно більше зусиль, а також значного досвіду від майстра. Тому мануальний масаж зазвичай виконують досвідчені масажисти з великим досвідом, а також такий масаж найчастіше зустрічається у професійних СПА салонах. Також доволі часто діють знижки на масаж якщо брати масаж курсом на декілька процедур.
В Одесі ціни на такий вид масажів починаються від 400 грн за одну зону, і до 800-1000 за все тіло. Також доволі часто такий вид масажів поєднують з гідромасажем або з різноманітними прогріваннями в фіто бочці, хамамі або сауні, а також можуть використовувати обгортання тіла, для прискорення спалювання жирових тканин під шкірою. Але кожна жінка мріє позбутися целюліту тому такі масажі доволі популярні.
Масаж це боляче або ні?
Перед проведенням будь якого масажу для схуднення – старвак, LPG, баночний, вакуумно-роликовий, мануальний, лімфодренажний, антицелюлітний або будь-який інший масаж з корекції фігури – багатьох цікавить питання, чи болюча ця процедура. І який масаж менше болісний – ручний або апаратний.
Окрім того, що болючість процедури залежить від індивідуального порога чутливості людини, велике значення має інтенсивність, з якою працює майстер або програма, а також стадія целюліту. Чим вона більша, тим більше ймовірність, що масаж буде болючим. На третій і четвертій стадії, коли можна не озброєним оком побачити ознаки целюліту (виступи, ямки, синюваті набряки, нерівності, є порушення кровообігу), через уражені нервові закінчення болючі відчуття виникають навіть при стисканні складки рукою, на перших сеансах масажу.
В цілому, досвідчений майстер здатен регулювати інтенсивність процедури, та відчувати тіло людини щоб пацієнту було максимально комфортно. Але так, такі види масажу дійсно можуть мати певний дискомфорт, який буде поступово зменшуватись. Тому щоб позбутися целюліту іноді треба трохи потерпіти, адже результат того вартий.
Скільки сеансів треба щоб позбутися целюліту
На це питання не має чіткої відповіді, який би вид масажу ви не обрали мануальний чи апаратний. На результат дуже впливає особливості самої людини, яка стадія целюліту на початковому етапі, який спосіб життя веде людина, чи є пагубні звички тощо. Тому скільки часу треба щоб позбутися целюліту питання суто індивідуальне.
Але в середньому потрібно приблизно 10 сеансів, щоб відчути та побачити результат який вас задовольнить. Також під час курсу масажу, треба дотримуватись порад майстра з харчування та кількості води на добу, це може дуже суттєво вплинути на результат.
Якщо ви обрали курс з 10 масажів, то радимо додати до курсу декілька обгортань тіла, та за наявності перед масажем користуватися фіто бочкою, яка гарно підготує тіло до масажу, та зробить сам масаж більш приємним.
Ми прагнемо робити кращі масажі, щоб ваше тіло також ставало з кожним днем краще.