UA | RU

Болить спина та поперек

23 Лютого, 2024

Біль у попереку та спині – якісна допомога масажем

Багато людей жаліється на постійні або періодичні болі в спині та попереку. Така проблема найчастіше зустрічається у тих, хто виконує однакову роботу щодня та навантажує одні й ті ж групи м’язів. Поява найдрібнішого провокуючого фактору, як то переохолодження, різке фізичне навантаження чи, навіть, стрес, і поява болю в спині не змусить себе довго чекати.

Болить поперек, симптоми проблем зі спиною в Одесі

Зазвичай біль в спині виникає через хронічний спазм глибоких структур м’язового корсета хребта. В Одесі на таку проблему жаліються найчастіше чоловіки, які працюють на важких роботах, військові, працівники підприємств тощо. Щоб забрати дискомфорт та забути про болі у спині, варто вчасно пройти курс масажу зі спеціальними техніками. Для цього потрібно знати симптоми даної патології:

 • біль в області лопатки, грудного відділу або попереку;
 • головні болі, мігрені, запаморочення;
 • болі, які віддають у плече або руки;
 • оніміння деяких областей, відчуття поколювання;
 • низький або навпаки високий артеріальний тиск.

Подібні симптоми не з’являються просто так. На це завжди є причини. Їх також варто знати, щоб вчасно усунути подразники. Правильний вплив на структури м’язового корсету хребта будуть прекрасним профілактичним засобом від хронічних спазмів.

Причини появи болю спини

Біль в спині чи попереку не є типовим явищем. Це проблема, яку треба вирішувати. Для того, щоб вона не з’являлась надалі, потрібно визначити основні причини появи патології. До них відносяться:

 • Травми, великі навантаження на хребет, поранення. З цими проблемами найчастіше стикаються спортсмени, наразі до цього схильні військовослужбовці, які перебувають на лінії фронту, а також віддалені працівники, які не мають постійного фізичного навантаження.
 • Хвороби хребта. Можуть з’являтись поколювання або оніміння. До захворювань відносяться: протрузії, грижі, остеохондроз тощо.
 • Проблеми з поставою. Через це виникає велике навантаження на м’язи спини й також виникає біль.
 • Неврологічні захворювання, які негативно впливають на нервові корінці. Як результат з’являються неприємні відчуття, а іноді й різкий тривалий біль.
 • Стрес, психологічні проблеми, психосоматика, відсутність сну

Не завжди біль у спині виникає через зовнішні фактори чи конкретні захворювання. Іноді до появи патології призводить вагітність, надлишкова вага, інфекційні захворювання або хвороби внутрішніх органів. Визначити точну причину зможе лише спеціаліст після низки аналізів та огляду.

Масаж при болю спини та попереку в Одесі

Найчастіше для лікування болю у спині в Одесі застосовують масаж. Це чудова методика, яка дозволяє не лише позбавити патології, але й запобігти її появі надалі. До того ж курс масажної терапії може добре розслабляти, покращувати загальне самопочуття, підіймати настрій.

Класичний масаж спини можливо робити усім, хто бажає, не потрібно чекати коли прийде біль. Така маніпуляція виступає якісною та дієвою профілактикою появи хронічного спазму м’язів корсету хребта.

Регулярна профілактична масажна терапія спини допомагає:

 • відновити еластичність м’язів;
 • покращити кровообіг у попереку та всіх відділах хребта;
 • зняти напругу та біль.

Дуже часто класичний масаж або лікувальний профілактичний масаж поєднують із кінезотерапією. Це спеціальні вправи, які допомагають досягти кращого ефекту.

Якщо людина вже має болі в спині та попереку, лікувальна масажна терапія дає такий ефект:

 • знімає тонус з м’язів та зв’язок у хребті;
 • покращує процес вироблення біологічно активних речовин, які необхідні для нормального функціонування всіх відділів хребта;
 • нормалізує рівень тканинних гормонів;
 • покращує обмін речовин.

Загальний, класичний масаж спини в Одесі працює за принципом стимулювання, а потім розслаблення спазмованих м’язів. Додатково пропрацьовуються ділянки сухожиль, а також місць кріплення. Саме там може знаходитись найбільше напруги.

Іноді трапляється, що у людини починає розвиватись міофасціальний синдром. Це свого роду побічний ефект від постійного напруження, яке не знімається тривалий час. В такому випадку знадобиться лікувальний міофасціальний масаж. Він не рекомендується лише деяким пацієнтам з онкологічними захворюваннями. Також іноді забороняють подібні маніпуляції людям з дерматологічними проблемами.

Не дивлячись на те, що лікувально-профілактичні масажні маніпуляції корисні майже всім, є випадки, коли їх виявляється замало. Часто додатково потрібно проходити лікування в остеопата. Якщо біль спини супроводжують інфекційні захворювання або хвороби внутрішніх органів, лікар прописує медикаментозну терапію, а масаж – як додаткове лікування.

Важливо пам’ятати, з любим дискомфортом та болем у спині слід негайно звертатися до фахового спеціаліста чи власного масажиста. Фахівець підбере необхідні процедури саме для вашого випадку.

Поділитися:

Читайте також