Як усунути целюліт на животі

24 Березня, 2025

Целюліт на животі: Що це таке, чому виникає та як його усунути

Целюліт — це косметична проблема, яка вражає підшкірно-жировий шар, утворюючи нерівності, горбки та ямки на поверхні шкіри, роблячи її рихлою. Ця естетична зміна найбільш помітна на сідницях, стегнах, але також може виникати й на животі, загалом вона більш властива жінкам. Багато людей плутають целюліт з ожирінням, хоча це різні явища. Целюліт може виникнути навіть у людей із нормальною масою тіла, та без первісних ознак зайвої ваги, але з зовнішніми проявами на шкірі. Саме через не естетичний вигляд шкіри на ділянках уражених целюлітом так багато засобів і процедур проти целюліту.

Причини появи целюліту на животі

Целюліт на животі так як і на інших ділянках тіла може з’являтися через низку чинників. Найбільш поширені причини наступні:

  1. Гормональні зміни. Дисбаланс гормонів, зокрема естрогену, інсуліну та пролактину, може впливати на накопичення жирових відкладень і порушення мікроциркуляції.

  2. Неправильне харчування. Надмірне споживання цукру, жирних та оброблених продуктів, вживання газованих напоїв сприяє відкладенню жиру й утворенню целюліту.

  3. Малорухливий спосіб життя. Відсутність фізичної активності призводить до погіршення кровообігу та лімфотоку, що сприяє утворенню целюліту, та інших захворювань.

  4. Генетична схильність. Якщо у вашій родині є схильність до целюліту, ризик його виникнення у вас значно вищий. Але таку схильність можливо попередити завдяки фізичній активності та харчуванню.

  5. Стрес. Хронічний стрес може порушувати метаболічні процеси, спонукати до переїдання, порушувати сон та стимулювати накопичення жиру.

  6. Порушення водного балансу. Недостатнє вживання води призводить до дегідратації клітин, роблячи целюліт більш помітним, а також це може бути чинником набряклості тіла та обличчя.

  7. Тютюнопаління та алкоголь. Ці шкідливі звички послаблюють судини, погіршують обмін речовин та кровообіг, а також загалом погано впливають на зовнішній стан шкіри та внутрішні органи.

Види та стадії целюліту на животі

Целюліт класифікують за типом і стадіями. Це допомагає визначити оптимальні методи лікування та профілактики, також це допомагає визначити кількість необхідних процедур для досягнення результату.

Типи целюліту:

  1. Жирова форма. Характеризується м’якими відкладеннями жиру, які не викликають болю при натисканні, але вже має певні не значні прояви на шкірі особливо на стегнах та сідницях.

  2. Фіброзна форма. Щільні та болючі на дотик ділянки з чіткими горбками. Це найбільш складна форма для усунення. Така форма целюліту потребує не тільки прямого впливу на самі уражені ділянки, а також бажано звернутися до лікаря та здати певні аналізи щоб визначити причину виникнення та впливати саме на неї.

  3. Набряковий целюліт. З’являється через порушення лімфотоку та кровообігу, часто супроводжується набряками та відчуттям важкості. Така форма окрім звичайних засобів проти целюліту бажано вживати більше води, додати фізичної активності в вій розклад дня, зменшити вживання солоного особливо перед сном.

Стадії целюліту:

  1. Початкова стадія (М’який целюліт). Малопомітні зміни, які видно лише при натисканні або стисканні шкіри, найчастіше їх помітно коли вдягається тісний одяг наприклад джинси, певні кофти та блузи, купальники.

  2. Друга стадія (Помірний целюліт). Нерівності та горбики помітні без натиснення, особливо при напруженні м’язів. Форма яка вже помітна не озброєним оком та може значно вплинути на зовнішній вигляд шкіри, при цьому вага тіла може не змінюватись.

  3. Третя стадія (Виражений целюліт). Чітко видно нерівності та ямки, шкіра стає менш еластичною. Починає збільшуватись вага тіла, форма тіла особливо на сідницях та стегнах стає не пропорційною.

  4. Четверта стадія (Твердий целюліт). Болісні ущільнення, чітко помітні горбки, поганий кровообіг та набряки. На цій стадії значно погіршується лімфоток, спостерігається набряклість по всьому тілу.

Чим відрізняється целюліт від ожиріння?

Целюліт — це структурна зміна підшкірно-жирової клітковини, яка порушує мікроциркуляцію та лімфотік. Водночас ожиріння — це надмірне накопичення жирової тканини, що призводить до збільшення загальної маси тіла.

Основні відмінності целюліту та ожиріння:

  • Целюліт: Пов’язаний із порушенням структури жирових клітин, наявністю фіброзних вузлів. Може спостерігатися навіть у людей із нормальною масою тіла. Більше спостерігається у жінок ніж у чоловіків, що пов’язано з особливостями жіночої фізіології, особливо після 30 років.

  • Ожиріння: Переважно пов’язане з накопиченням жиру через надлишкове споживання калорій та низьку фізичну активність, а також гормональних порушень, та певних захворювань таких як цукровий діабет. Спостерігається як у жінок так і чоловіків, в будь якому віці, навіть у дітей.

Методи усунення целюліту на животі

Косметологічні процедури:

  1. Мезотерапія. Введення спеціальних препаратів (ліполітиків) безпосередньо у підшкірний шар, тобто це ін’єкційний метод який допомагає розщепленню жирових тканин. Може використовуватися в поєднанні з іншими процедурами такими як масаж проти целюліту.

  2. Лазерна терапія. Спрямоване руйнування жирових клітин за допомогою лазера. Процедура відноситься до апаратних методів. Найбільш підходить для початкових стадій та може застосовуватись з лазерним ліполізом. Що сприяє доволі швидкому зникненню “апельсинової шкірки”

  3. Радіочастотний ліфтинг (RF-терапія). Покращення пружності шкіри через глибоке прогрівання тканин. Також апаратний метод який в певній мірі розтоплює підшкірний жир, та стимулює вироблення колагену що допомагає відновити пружність та еластичність шкіри.

  4. Кріоліполіз. Заморожування жирових клітин з подальшим їх природним виведенням з організму. Також апаратний метод який побудований на основі руйнації клітин холодом. Потребує доволі великої кількості сеансів і не є дуже ефективним засобом.

  5. Ультразвукова кавітація. Руйнування жирових клітин за допомогою ультразвукових хвиль. Ще один вид апаратних процедур в якому жирові клітини руйнуються ультразвуком, а потім виводяться природнім шляхом.

Варто відзначити що всі види апаратних процедур варто замовляти тільки в перевірених косметологічних центрах або СПА салонах. Адже такі процедури при не належному виконанні можуть нанести шкоди вашому здоров’ю.

Медичні препарати для боротьби з целюлітом:

  • Ліполітики (наприклад, Dermaheal LL, Aqualyx). Ін’єкційні засоби, потребують доволі великої кількості “уколів” що може бути не дуже приємно, але вони дійсно значно прискорять досягнення результату.

  • Кофеїн та ретинол. Використовуються в кремах та гелях для покращення тонусу шкіри. Такі складові також зустрічаються в косметиці для обгортання тіла.

  • Діуретики. Застосовуються для виведення зайвої рідини з організму, особливо корисні в поєднанні з лімфодренажними процедурами.

Профілактика та домашні методи проти целюліту

  1. Регулярні фізичні навантаження: Кардіотренування, силові вправи та йога, біг, прогулянки.

  2. Правильне харчування: Багате на білки, овочі, фрукти та продукти, що покращують лімфотік, велика кількість води.

  3. Масажі: Антицелюлітні та лімфодренажні масажі з використанням спеціальних олій, кремів, фіто бочки та сауни для виведення рідини.

  4. Скраби та обгортання: Застосування кавових, соляних та глиняних скрабів для стимуляції кровообігу, та розтоплення жиру.

Висновки

Целюліт на животі — це проблема, з якою можливо ефективно боротися за допомогою сучасних косметологічних методів, правильного харчування, регулярних фізичних навантажень, масажних процедур а також певних препаратів. Вибір процедур залежить від стадії целюліту та індивідуальних особливостей організму. А також від того як швидко та якого саме результату ви прагнете досягнути.

Якщо вам потрібні якісні процедури проти целюліту на животі або інших ділянках тіла, запрошуємо до салону INSAY в Одесі та Харкові. Де є всі умови та професійні майстри масажу, які допоможуть обрати саме ті процедури які допоможуть досягти результату. Для вашої зручності є як окремі масажі так і курс масажу проти целюліту з декількох процедур.

Поділитися:

Читайте також

Загальний масаж всього тіла
Новини

Загальний масаж тіла

Загальний масаж всього тіла Для того, щоб покращити загальний фізичний та психічний стан, рекомендується відвідувати сеанси загального масажу. Він допомагає

Докладніше »
що таке релакс масаж
Новини

Що таке релакс масаж

Що таке релакс масаж – узагальнена назва певних видів масажу Релакс масаж – це один з найпоширеніших видів масажу, основна

Докладніше »
Гарний масажист
Новини

Гарний масажист

Які критерії визначають гарного масажиста Масаж здавна та по праву вважається одним з найефективніших методів фізичного та психічного відновлення. Вже

Докладніше »