UA | RU

Як часто робити курс масажу

14 Березня, 2024

Що вибрати: курс масажу чи одноразовий сеанс?

Щоб отримати стійкі результати від масажу, недостатньо раз взяти та відвідати салон, для цього знадобиться курс процедур. У середньому лікарі рекомендують лягати на масажний стіл раз на півроку. Але є й інші нюанси, про які важливо знати. Яка потрібна терапія, щоб спина, хребет та інші частини тіла були здоровими? З якою частотою потрібно відвідувати лікувальний та профілактичний масажі і який ефект має така терапія? Пропонуємо розібратися в цих питаннях і спершу вивчимо рекомендації щодо профілактичних сеансів.

Мануальний (ручний) масаж

Проводиться спеціалістом у спеціально обладнаному кабінеті. Зазвичай у ньому присутній стіл для масажу, умивальник, душова кабінка. Спочатку масажист проводить огляд, потім з урахуванням стану здоров’я клієнта, у тому числі хронічних захворювань, віку та способу життя дає рекомендації. Він повинен чітко розуміти, навіщо потрібен курс масажу і яка проблема має бути вирішена за його допомогою. Варіантів може бути кілька: терапевтичний ефект, профілактика, реабілітаційний період, один із методів лікування захворювання.

Види мануального масажу

До мануального масажу відносяться всі техніки, для виконання яких не знадобиться спеціальне обладнання, засоби чи прилади. Ручні масажі вважаються найвідомішими та найчастіше пропонуються до послуг клієнтів. Існує кілька їх різновидів:

 • класичний;
 • спортивний;
 • антицелюлітний;
 • лімфодренажний;
 • масаж ніг та стоп;
 • масаж обличчя.

СПА-масажі також входять до цієї категорії.

Як часто потрібно робити масаж з урахуванням призначення?

Залежно від призначення масажу існують такі рекомендації щодо частоти сеансів:

 1. Лікувальний. Поліпшує здоров’я загалом, налагоджує роботу певних органів та систем. Може викликати болючі відчуття. Зазвичай в курсі 12 сеансів, але, якщо необхідно, їх кількість збільшують. Між сеансами обов’язково потрібно робити перерви на 1-2 дні після завершення курсу — 3-6 місяців.
 2. Класичний. Дозволяє підвищити тонус організму, зарядити бадьорістю та енергією. Під час сеансів відбувається розслаблення організму. Також покращується мікроциркуляція, зникають застої лімфи, відновлюється живлення тканин. У курсі 10-12 сеансів. Їх можна відвідувати щодня, роблячи невеликі інтервали. Найбільш потрібними видами класичного масажу є масаж шийно-комірцевої зони та спини, загальна терапія.
 3. Профілактичний. Перешкоджає розвитку захворювань. У курсі 10-12 сеансів. Між ними дотримуються невеликі інтервали. Щоб досягти стійкого терапевтичного ефекту, курси повинні тривати щонайменше півроку.
 4. Банковий. Сприяє усуненню набряклості, позбавляє застійних явищ, приводить в норму циркуляцію крові та лімфи. Після масажу можуть залишитись синці, але цього не варто лякатися. Але самі сеанси можуть супроводжуватися болісними відчуттями. Попри це цей тип масажу вважається дуже ефективним. Один курс складається з 10 відвідувань з інтервалом 2-7 днів між ними. Щоб закріпити отримані результати, курси рекомендується відвідувати щороку.
 5. Акупресурний або Шіацу. Майстер впливає на біологічно активні точки, від яких залежить робота внутрішніх органів. Даний тип масажу повинен робити лише грамотний фахівець. Один курс у середньому складається з 15 сеансів, але якщо потрібно, їх кількість може бути меншою.
 6. Косметичний. Дозволяє покращити стан шкіри тіла та обличчя, запобігає процесам старіння, наповнює клітини киснем. Цей тип масажу рекомендується проводити 2 рази на рік по 10 сеансів на кожний курс, але кількість відвідувань можна збільшити.
 7. Спортивний. Підходить тим, хто постійно зазнає підвищених фізичних навантажень. Сеанси масажу дозволяють позбутися м’язової напруги, затискачів, сприяють розслабленню та відновленню. Професійні спортсмени мають відвідувати сеанси раз на 7 днів і бажано регулярно.

Є ще один тип масажу — сполучнотканинний. Він дозволяє відновити нормальний кровообіг у сполучній тканині. Один сеанс триває 20 хв. Рекомендується відвідувати такі курси 2 рази на 7 днів.

Як часто потрібно проходити курси апаратного масажу

Такі курси призначені як для дітей, так і для дорослих. Розбираючись у тому, як часто їх потрібно відвідувати, потрібно врахувати:

 1. Показання лікаря. Він призначає рекомендований час сеансу, який не слід перевищувати.
 2. Інтенсивність дії.
 3. Визначити для яких цілей призначені: лікувальні або профілактичні.

Якщо вибір упав на курс апаратного масажу для спини, потрібно його повністю пройти, інакше не досягти стійких результатів.

Якщо необхідні релакс-процедури, то щодо них немає певних рекомендацій. Такі сеанси слід відвідувати, якщо є почуття моральної та фізичної втоми, потрібно позбавитися м’язових затискачів та блоків. Під час сеансів необхідно постійно прислухатися до свого організму. Якщо є відчуття сильного дискомфорту, слід повідомити про це фахівця.

Якщо вам потрібен курс масажу або одноразовий сеанс, зверніться до нас у салон. Наші майстри забезпечать необхідною консультацією та допоможуть вибрати масаж, з урахуванням побажань та індивідуальних особливостей організму.

Поділитися:

Читайте також

що таке релакс масаж
Новини

Що таке релакс масаж

Що таке релакс масаж – узагальнена назва певних видів масажу Релакс масаж – це один з найпоширеніших видів масажу, основна

Докладніше »